Základná škola
Fotogaléria

Majstrovstvá Slovenska v šachu 2016 v Liptovskom Mikuláši. [23.04.2016 - 16..2016]

foto
Na snímke zľava: Nina Holeštiaková (ŠK Caissa, 1. A), Magdalena Filipiak (ŠK Slovan Bratislava), Karin Novomeská (ŠK Štefanov)
foto
Na snímke vicemajsterka Slovenska Nina Holeštiaková.
V Liptovskom Mikuláši sa v sobotu záverečným ceremoniálom skončili osemdňové Majstrovstvá Slovenska mládeže v šachu za účasti slovenskej špičky, 250-tich hráčov z celého Slovenska. Striebornú medailu vybojovala so 7-imi víťaznými partiami žiačka našej CZŠ Dobrého Pastiera v Žiline Nina Holeštiaková (1. A) v kategórii do 8 rokov. Rozšírila tak tohtoročnú medailovú žatvu, keď pred niekoľkými týždňami vyhrala medzinárodný turnaj v poľskom Trzebinii a neskôr pridala bronz z medzinárodného turnaja v českom Frýdku-Místku.
Jej sestra, žiačka Ľubana Holeštiaková (1. A) obsadila celkovo veľmi slušné 6. miesto za štyri víťazné partie. Išlo o náročný, nominačný turnaj Slovenského šachového zväzu, ktorý je kľúčovým mládežníckym národným turnajom roka u nás v kráľovskej hre. Medailisti sa stávajú slovenskými reprezentantmi na Majstrovstvách sveta a Majstrovstvách Európy a ďalších medzinárodných podujatiach. Poďakovanie patrí okrem trénerov, pani riaditeľke školy a pani triednej učiteľke 1. A za umožnenie účasti na MSR a rady.