Základná škola

Fotogaléria

2019/20202018/20192017/20182016/20172015/2016
2014/20152013/20142012/20132011/20122010/2011
2009/2010

Škola v prírode 4. roč. [24.-26.5.2012]

foto
foto
foto
foto


Štvrtok, 24.máj 2012, sme začali deň sv.omšou v školskej kaplnke. Ešte posledné prípravy v triede a vo vestibule a odchádzame na zastávku. Čakáme. Počuť vrčanie a už je tu náš autobus. Nastupujeme dobre naladení do mäkkých sedadiel. Cestujeme a popri našom „desiatku“ ruženca a speve sa mihajú lúky, dediny, polia a lesy. Konečne sa vyhrnieme z autobusu. Vystupujeme miernym kopčekom a o chvíľu sme pri chate. Vojdeme do jedálne, kde nás rozdelili do izieb. Odnesieme si veci do izieb a ide sa na vyučovanie - slovenčina a matika. Po chutnej desiate odchádzame von, kde sme si vyskúšali náš rozum na teste „Všetkovedko“. Netrvalo to moc dlho a my sme sa už tešili na obed. Potom nasledovala hodinová siesta, počas ktorej sme sa vybalili a trochu zahrali. Po sieste nás čakal „minivýlet“ plný hier a súťaží. Po návrate sme boli všetci v napätí, čo bude na večeru. Ale keďže sme začali pripravovať oheň a pani kuchárky začali prinášať veci vonku, bolo nám hneď jasné, že nás čaká opekačka. Veľmi sme sa potešili. Neskôr si každý robil, na čo mal chuť – chlapci hrali futbal, niektoré dievčatá tancovali, iní sa hrali v lese. Keď sme sa vracali do chaty, všetci sme boli príjemne unavení. No deň sa ešte neskončil. Všetci sme sa stretli v spoločenskej miestnosti – aj s vankúšmi, kde sme si pozreli film „Navždy silný“. Po jeho skončení sme sa o ňom chvíľu porozprávali, spoločne pomodlili a odobrali sme sa do svojich postelí.
 
Ráno nás zobudila hudba, počas ktorej sme sa obliekli a pripravili na rannú rozcvičku. Po modlitbe, rozcvičke a raňajkách nás čakalo vyučovanie. Opäť dve hodiny a potom výtvarná výchova v prírode. Maľovali sme prírodu iba z prírodného materiálu. Po obede siesta a po sieste sv.omša, ktorú nám odslúžil pán farár v prírode. Po omši sme mali rôzne hry – až do večere. A potom sa začala riadna zábava. Mali sme si pripraviť kultúrny program na diskotéku. Asi po hodine sme sa všetci zišli v spoločenskej miestnosti, kde sa to začalo. Videli sme: „príručku prvej pomoci“, divadlo o „celkom“ obyčajnej rodine, tanec „Gumimacko“ a nakoniec sa nám predstavili „miniartisti“. Aby sme trošku vyskúšali odvahu, vybrali sme sa v noci do tmavého lesa. Pomaly sme kráčali chodníčkom a mali sme pocit, že niekde na strome sedí medveď alebo za skalou sa skrýva blúdička, a nad nami tancujú lesné víly. Ale nakoniec sme  strach odhodili a takmer všetci sme zvládli skúšku odvahy. Po návrate na izby sme veľmi rýchlo zaspali. 
 
Ráno sme sa zobudili s vedomím, že je posledný deň školy v prírode. Po raňajkách bolo v jedálni slávnostne vyhodnotenie výhercu, ktorý mal najviac bodov. Ale ceny si nakoniec odniesli všetci. Neskôr – po obede sme vyšli von a užili si posledné chvíle na chate. Zjedli nanuk a urobili zopár spoločných fotiek. Potom sme šťastní - nešťastní zišli dolu kopcom, nastúpili do autobusu a príjemne sa dopravili na Solinky, kde nás už čakali naši rodičia. Domov sme si okrem špinavého prádla, doniesli plno krásnych spoločných zážitkov, na ktoré budeme určite ešte dlho spomínať.
Napísala žiačka Paulínka Joneková, upravila Mgr. Daniela Ďurkovská