Základná škola

Čo bolo?

2019/20202018/20192017/20182016/20172015/2016
2014/20152013/20142012/20132011/20122010/2011
2009/2010

Naše posledné dni na 1. stupni

Posledné dni na 1. stupni ZŠ  v 4. B sme chceli prežiť zábavne aj rozlúčkovo zároveň. Všetko to začalo poslednou napísanou koncoročnou písmnou prácou.
Hurá!
Pani učiteľka nás rozdelila do troch skupín. Jedna skupina bola čisto dievčenská a ostatné dve boli chlapčenské. A prečo práve do skupín? Aby sme mohli medzi sebou súťažiť. Merali sme si sily v matematickej oblasti, v rodnom jazyku a niekedy aj v šifrovačkách alebo v tajnom jazyku. Za každú súťažnú disciplínu sme mohli získať namiesto známok body. Skupina, ktorá počas celého týždňa nazbierala najviac bodov, vyhrala čokoládu. 
Vo štvrtok sme mali prírodovedu. Našou úlohou bolo pripraviť si projekt o nejakom zvieratku. Mohli sme si tiež priniesť živé zvieratá priamo do triedy. Spolužiačka Katka priniesla malé mačiatko. To nám behalo po triede počas celého vyučovania. Videli sme, ako vysoko dokáže vyskočiť. Bez problémov vyskočilo od zeme na stôl pani učiteľky. :) Spolužiačka Saška si priniesla dvoch škrečkov. Ukázala nám, ako dokážu putovať v plastovej guli. Na obe zvieratká sme dávali veľký pozor, aby im nikto neublížil. Všetci sme boli vďační za to, že sme spolu prežili takýto neobyčajný deň.
V piatok si niektorí z nás dali urobiť nádherné účesy, pretože k nám prišli študentky - kaderníčky. V tento deň sme vyhodnotili najšikovnejšiu skupinu. Čokoládu vyhrala dievčenská skupinka. Gratulujeme!
Pondelok nasledujúceho týždňa sa niesol v znamení odovzdávania učebníc, upratovania triedy či prezerania si fotiek od 1. do 4. ročníka. Boli sme veľmi prekvapení, ako sme vyzerali, keď sme boli malí. 
V utorok sme išli na školský výlet na hrad Strečno spojený s plavbou na pltiach. Až na počasie sme sa mali fantasticky.
V stredu sme si dali rozlúčkový deň. Urobili sme si piknik z prinesených sladkostí. Spolužiak Majko doniesol pre každého z nás darček - mušle, ktoré nazbieral na dovolenke s rodičmi. Keďže zo sladkostí neubúdalo, rozhodli sme sa, že sa pôjdeme podeliť o tieto dobroty s inými. A tak sme putovali s básničkou na rozlúčku a so sladkosťami od 1. až po 3. ročník. Všetci nám poďakovali a popriali nám dobré známky na 2. stupni. Posledné dve vyučovacie hodiny sme si dali odvetu so 4. A vo vybíjanej. Boli veľmi šikovní, ale my sme to suverénne vyhrali. Asi aj vďaka hodinám telesnej výchovy, na ktorých sme ju poctivo trénovali. 
Vo štvrtok sme mali upratovací deň. Vyčistili sme úplne všetko. Za odmenu sme išli pozerať rozprávku.
A je tu náš posledný spoločný deň. Na začiatku vyučovania sme rozdelili kytice pre pani učiteľku Zuzku a pre pani vychovávateľku Zuzku. Kvietky sme dali pekne do vody, pretože nasledovala sv. omša v kostole. Po nej sme prišli opäť do triedy, kde nám pani učiteľka rozdala vysvedčenia a pochvaly. Poďakovali sme jej za uplynulé tri roky a vybehli sme v ústrety prázdninám.
Dovidenia, pani učiteľka, dovidenia, škola!
 
V prílohe si môžete prečítať niečo o našich zážitkoch z 1. stupňa ZŠ
Ako to videli spolužiaci

foto
Príprava občerstvenia
foto
Maškrtíme...
foto
Darček pre každého
foto
Tých sladkostí bolo veľa...
foto
Lúčime sa v 2. A
foto
Rozlúčka v 2. B
foto
Rozlúčka v 2. B
foto
Nevynechali sme ani 3. A
foto
Podelili sme sa aj v 3. B
foto
Pozeráme naše spoločné fotky
foto
Ako sme boli na plavárni
foto
To sme my
foto
Toto sú žiaci 4. A
foto
Vybíjaná
foto
Ide nám to, že?
foto
Chvíľa napätia
foto
Ale vyhrali sme
foto
Upratujeme...
foto
Dievčenský upratovacie územie
foto
Najlepšia žiačka dostala ocenienie z AJ
foto
Pozeráme rozprávku
foto
foto
Pózujeme
foto
Ahoooj, 1. stupeň!
foto
Hurá, prázdniny!